Video: De Beroemde Ferrari Van 'Ferris Bueller's Day Off' Gaat Naar Een Veiling
2024 Auteur: Francis Oldridge | [email protected]. Laatst gewijzigd: 2023-12-16 20:41
Bum-dum, chicka-chickaa! Het spijt me heel erg dat ik die oorworm van melodie de rest van de dag in je hoofd heb geïmplanteerd, maar ik moest wel, het was nodig voor het onderwerp van vandaag: de nep-Ferrari uit een van de beste films aller tijden, Ferris Bueller's vrije dag. En je zou het binnenkort kunnen bezitten.
Gebouwd om te lijken op de Ferrari 250 GT California uit 1961, is de auto eigenlijk een amalgaam van zeer uiteenlopende onderdelen, waaronder een subframe van stalen buizen, een door Ford geproduceerde small-block V-8 en de door Ferrari geïnspireerde carrosserie van glasvezel - ver verwijderd van het Italiaanse koetswerk van de echte deal.
De redenen waarom kit-car voor de film wordt gebruikt, zijn vrij duidelijk. Ten eerste is het veel gemakkelijker om te verzekeren vanuit productiestandpunt. Ten tweede zou de echte Ferrari waarschijnlijk typisch Italiaanse problemen hebben. Niet iets dat je zou willen als filmmakers iets nodig hebben om mee te nemen. En tot slot, de echte Ferrari 250 GT Californic uit 1961 draagt het prijskaartje tot ver in de zeven cijfers, zelfs eind jaren '80 toen de film werd gemaakt.
Voor de film liet het productiebedrijf drie auto's bouwen: één voor statische opnames zonder loopwerk en twee andere bedoeld voor het grootste deel van de scènes en opnames van de film. Dit specifieke voorbeeld is een van de volledig draaiende replica's. Volgens Mecum, het veilinghuis dat deze filmlegende later volgende week het blok zou zien oversteken, voltooide de 1985 ModenGT Spyder Californijust onlangs een 10-jarige restauratie en verbetering van het oorspronkelijke ontwerp.
In plaats van de originele filmversiering is de 260 CI V-8 een raceklare Ford Windsor-motor goed voor 500 pk na een grondige upgrade. Vooraan is er een volledig onafhankelijke ophanging, terwijl de achteras solide is met vierarmige bevestigingen aan de achterkant. Voeg wat Wilwood-remmen toe en de auto rijdt, bochten en stopt eindelijk als een echte Ferrari.
Oorspronkelijk was deze specifieke auto bedoeld als de stuntauto van de film. Maar tijdens het fotograferen van de beroemde springscène van de film brak de voorwielophanging de meeste van zijn bouten en beide auto's werden uiteindelijk zowel ster- als stuntauto's terwijl de bemanning racete om te repareren wat er die dag van de opnames kapot was gegaan.
Volgens de man die het heeft gebouwd, Neil Glassmoyer van ModenSpyder Designs: “De eerste keer dat regisseur John Hughes belde, hing ik op omdat ik dacht dat het een vriend van mij was die zich in de ban hield van grappen. Toen belde hij terug en overtuigde me dat hij het echt was, dus Mark en ik namen de auto naar zijn kantoor. Terwijl we buiten stonden te wachten om Hughes te ontmoeten, kwam deze smerig uitziende kerel het gebouw uit en begon de auto te bekijken; we dachten aan zijn uiterlijk dat hij conciërge was of zoiets. Toen keek hij omhoog naar het raam en riep: ‘Dit is het!’ En verschillende hoofden staken naar buiten om te kijken. Die smerig uitziende kerel was John Hughes, en de mensen achter het raam waren zijn staf."
Mecum heeft op het moment van schrijven nog geen veilingschatting vrijgegeven, maar deze auto werd vijf jaar geleden verkocht voor $ 235.000. Dat gezegd hebbende, aangezien de nostalgie van de jaren tachtig de afgelopen twee jaar een enorme opleving kende (d.w.z. Radwood), zou dat aantal nog hoger kunnen stijgen. We zullen gewoon moeten zien of mensen er klaar voor zijn om te ontdekken dat, aangezien het leven behoorlijk snel gaat, ze misschien moeten stoppen en rondkijken. Mogelijk achter het stuur van deze mooie faux-Ferrari.
Aanbevolen:
Vang Een Uber-rit Van $ 1.000 Aan Boord Van Een Onderzeeër Naar Het Great Barrier Reef
Uber-ritten zijn zelden 'leuk'. Maar dat zal waarschijnlijk veranderen dankzij Scuber, 's werelds eerste onderwatervissersdienst die gepland staat om het Great Barrier Reef te bevaren deze zomer. Het beste gedeelte? Jij en een vriend kunnen zelfs gratis een ritje en een reis naar Australië maken
Deze 'Mad Men'-veiling Is Jouw Kans Om Een stukje Tv-geschiedenis Te Bezitten
Don je beste Don Draper blindgangers en bied op deze geweldige vintage stukken uit de 'Mad Men'-set voordat ze weg zijn
JFK's Hawaiiaanse Shirt Verkocht Op Een Veiling Voor Hoeveel Precies?
Een van de Hawaiiaanse shirts van president John F. Kennedy ging op de veiling bij LiveAuctioneers, met de verwachting dat de hoogste biedingen ergens tussen de $ 20.000 zouden liggen. Hier is voor hoeveel het daadwerkelijk is verkocht
Gaat U Op 4 Juli Naar Een Van De Meest Populaire Steden?
Onafhankelijkheidsdag is een van de meest populaire drank-drinken, barbecue-eten, vuurwerk schieten, leuke feestdagen van het jaar. Waar ben je aan het vieren? Volgens Yelp controleren veel Amerikanen deze 10 populaire bestemmingen voor het weekend van 4 juli
De Indiana Jones-hoed Van Harrison Ford Haalt $ 520.000 Op Bij Een Veiling
Beschreven door de veilingmeester als "een wereldwijd erkende filmische schat", is de fedora gedragen door Harrison Ford in 'Raiders of the Lost Ark' net onder de hamer gegaan voor meer dan een half miljoen dollar